Czapki damskie: nowe trendy

czapki damskie

Wiele kobiet nie wyobraża sobie zimy bez odpowiedniego wyposażenia garderoby. Kiedy na dworze temperatury są coraz niższe, a prognozy pogody mniej optymistyczne niż latem, warto zakupić czapki zimowe damskie. Sklep internetowy umożliwia złożenie zamówienia online bez wychodzenia z domu, co stanowczo skraca proces robienia zakupów. Jaki jednak model wybrać? Który kolor będzie odpowiedni? W dzisiejszym artykule odpowiadamy na najważniejsze dylematy związane z noszeniem czapek.

Czapki damskie dla zimnych i ciepłych typów kolorystycznych

czapki damskieZazwyczaj kobietom zależy na tym, aby ich czapka była dobrze dopasowana do twarzy. Aby tak się stało zdecydowanie warto poznać zupełne podstawy analizy kolorystycznej i określić swój typ urody. Dla chłodnych typów zdecydowanie poleca się:

  • jasny róż
  • granat
  • burgund
  • rozbieloną miętę

Panie o cieplejszym typie kolorystycznym powinny sięgnąć po bardziej intensywne i mocniej nasycone barwy. Doskonale sprawdzi się więc czerwień, żółć, pomarańczowy czy też zielony w odcieniu letniej trawy.

Modne czapki zimowe damskie: te modele musisz znać

Wśród najbardziej trendowych modeli czapek damskich znalazły się przede wszystkim grube modele plecione z warkoczami, czapki wełniane typu beanie oraz nakrycia wyposażone w pompony z futerkiem. Do łask wracają również napisy, a zwłaszcza logomania – logo jest zazwyczaj umieszczane na pasku nad czołem. Modna jest również mocna kolorystyka – stylizacje są budowane na zasadzie kontrastu, dlatego warto postawić na inny kolor szalika – np. do czapki pomarańczowej warto dobrać fioletowy szalik. W sklepach internetowych zazwyczaj wybór jest znacznie większy niż w sklepach stacjonarnych, a takie sieci sklepów jak Yups prowadzą swój sklep online, więc warto tam zacząć poszukiwania.