Czy bluzki w paski rzeczywiście poszerzają naszą sylwetkę?

kobieta w bluzce w paski

Bluzki w paski to element garderoby, który znajduje się w praktycznie każdej, kobiecej szafie. Panie jednak nie do końca przekonane są, czy bluzki damskie w paski rzeczywiście warte są tego, by je zakładać. Pojawiło się wiele stereotypów odnośnie tego, że paski przyczyniają się do poszerzenia naszej sylwetki, a co za tym idzie, optycznie dodają nam one kilka kilogramów. Czy więc rzeczywiście tak jest?

Pasek paskowi nierówny, czyli jak bluzki z tym wzorem wpływają na naszą sylwetkę?

Nie da się ukryć, że bluzki damskie w paski są dość popularnym elementem garderoby. Panie cenią je sobie za względny uniwersalizm oraz za to, że pasują do większości stylizacji. Jednak „paskowy” wzór często spędza nam sen z powiek. Wielu ekspertów od wizerunku jest bowiem zdania, że paski poszerzają naszą sylwetkę i sprawiają, że wyglądamy na kilka kilogramów cięższe. W rzeczywistości wiele zależy od samego ułożenia pasków na powierzchni koszulki. Bluzki w paski poziome faktycznie mogą przyczynić się do optycznego poszerzenia naszej talii i mogą uwydatnić drobne mankamenty naszej sylwetki. W przypadku bluzek w paski pionowe nie trzeba mieć większych obaw. Symetryczne i proste paski w formie pionowej będą działać wręcz przeciwnie i optycznie wysmuklą naszą talię.

Jak sprytnie odwrócić niekorzystny efekt bluzek w paski poziome?

Bluzki damskie w paski poziome nie powinny znikać z naszych szaf. W dalszym ciągu są one eleganckie i stylowe, a lekko niekorzystny efekt, można w sprytny sposób odwrócić. Jak więc nosić bluzki w paski poziome? Otóż jedna z możliwości jest założenie do nich spodni z wysokim stanem lub spodni typu paper – bag. Wówczas wyraźnie zaznaczą one wcięcie w talii, a bluzki w paski poziomie przykują uwagę do naszego biustu, który również będzie wygląda – optycznie – na nieco bardziej wydatny. Kolejnym sposobem jest zakładanie damskich bluzek w paski poziome pod marynarki zapinane na jeden lub dwa guziki. Ten prosty zabieg również pomoże nam wyszczuplić sylwetkę i skupić uwagę na naszym biuście.