Czym charakteryzuje się wełniana bluza adidas damska?

Wełniane bluzy damskie można znaleźć praktycznie w każdym większym sklepie odzieżowym. Wełna jest naturalnym włóknem, które wyróżnia się wieloma fantastycznymi właściwościami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo, dlaczego warto wybrać właśnie wysokiej jakości odzież wykonaną z wełny.

Co warto wiedzieć?

Wełniana bluza adidas damska (zobacz) wykonana jest przeważnie z owczego runa, które wyróżnia się doskonałymi właściwościami grzewczymi. Bluzy wełniane najczęściej spotkać można w sezonie jesiennym i w trakcie mroźnej zimy. Wełna jest materiałem, który przepuszcza wodę, dzięki czemu na bluzie nie pojawiają się plamy po pocie. Wełniane bluzy są doskonałym wyborem dla kobiet, które mają problemy z nadmiernym poceniem się. W przemokniętej bluzie bardzo łatwo o przeziębienie. Godne polecenia są nie tylko bluzy wełniane, ale również rewelacyjne swetry wełniane, które powinny znaleźć się w garderobie każdej kobiety. Wełniana bluza adidas damska nie może być prana w pralce. Wynika to oczywiście z tego, że poszczególne włókna mogą w ten sposób dość szybko się skurczyć. Dzięki praniu ręcznemu bluzy wełniane zawsze będą miękkie i miłe w dotyku.

A może kaszmir?

Na półkach sklepowych coraz częściej spotkać można bluzy damskie adidas wykonane z kaszmiru. Najlepszymi właściwościami użytkowymi wyróżniają się bluzy wykonane z wełny kóz kaszmirskich. Niestety jest to jeden z najdroższych surowców tekstylnych dostępnych na świecie. Kaszmirowe bluzy są bardzo miękkie, lekkie i nie przepuszczają wody. Oryginalne włókna kaszmiru są bardzo sprężyste, dzięki czemu nie gniotą się tak bardzo. Warto wspomnieć także o tym, że kaszmir grzeje zdecydowanie lepiej niż opisana powyżej wełna. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bluzy kaszmirowe są o wiele cieńsze. Największą wadą oprócz wysokiej ceny jest także znacznie mniejsza odporność na rozrywanie i tarcie.