Elegancko i w spódnicy

spódnica

Elegancja w ubiorze to temat rzeka. Wiele mówi się co wypada, a czego nie wypada zakładać na oficjalne okazje. Jednak nie powinno się zapominać o najważniejszym, czyli: w czym czuje się komfortowo. Kobieca garderoba, dużo bogatsza od męskiej daje szerokie pole do popisu w każdej sytuacji. Czasami to właśnie ta różnorodność przyprawia o zawrót głowy, bo łatwo jest się w niej pogubić. A więc jak dobrze wypaść, przygotowując elegancką wersję siebie? Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać do tego spódnice.

Dopasowana do właścicielki

Spódnica to taki element garderoby, który może poprawić lub całkowicie zaprzepaścić całą stylizację. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego fasonu do kształtu i wymiarów sylwetki. To absolutna podstawa, aby móc się dobrze prezentować w spódnicy. Jej długość również nie pozostaje bez znaczenia. Klasyczne spódnice, które przywołują na myśl biurowy dress code to fasony ołówkowe o jednolitych kolorach. Trudno nie przyznać, że są one po prostu nudne, więc należy je uzupełnić mocną górą lub postawić na konkretniejszy fason spódnicy. Elegancja także musi mieć charakter.

spódnica

Uniwersalne wzory

Spódnica w kwiaty to zawsze modna spódnica. Wzory naturalne i geometryczne niemal nie schodzą z wybiegów. Warto mieć chociaż jedną taką, na przykład krata będzie synonimem ponadczasowości. W kolorach czarnym i białym, uszyta z żakardu będzie przypominać lata, gdy świat ubierała Coco Chanel
Tanie spódnice jak np. te z Yups.pl też mogą dać taki efekt. Bo aby wyglądać pięknie nie trzeba patrzeć na metkę, a na sylwetkę. Elegancja to nie ilość pieniędzy wydana na stylizację, tylko schludna całość, spójna ze sobą i z urodą osoby, na której się prezentuje.