Jak dobrać pasek skórzany?

pasek męski

Zakup paska do spodni to spore wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, aby starannie wyselekcjonować odpowiedni produkt. Kluczowe oczywiście jest dobranie właściwego rozmiaru, co czasami wcale nie jest takie oczywiste. Oprócz tego liczy się także szerokość, rodzaj klamry czy kolor. 

Jak wybrać rozmiar? 

Trzeba wiedzieć, że paski skórzane męskie mają bardzo dużo różnych rozmiarów. Zgodnie z przyjętymi zwyczajami powinno się zapinać na środkową dziurkę. Wtedy można powiedzieć, że pasek jest dobrze dobrany i wygląda najkorzystniej. Rozmiary najczęściej zaczynają się od 80 cm, wzrastają co 5 cm i kończą na 130 cm. Wartości te oznaczają odległość od klamry do środkowej dziurki. Markowe paski męskie posiadają zazwyczaj nieparzystą liczbę dziurek. 

Jaki pasek do jeansów, a jaki do spodni wizytowych? 

paski męskie

Naturalną sprawą jest, że paski nie mogą być zbyt uniwersalne, inny rodzaj powinno się zakładać do eleganckich spodni, a inny do jeansów noszonych na co dzień. Paski męskie szerokie idealnie pasują właśnie do niezobowiązujących stylizacji. Mogą mieć one także bardziej rozbudowaną klamrę z ozdobnikami czy firmowym logo. Pozwalają także na większą swobodę w doborze koloru. Najpopularniejszą barwą jest czerń, ale są też modele granatowe oraz brązowe. Paski zakładane do garnituru powinny być nieco węższe oraz gładkie. W tym przypadku kolor także odgrywa dużą rolę. Na ważne uroczystości takie jak ślub jedynym słusznym wyborem będzie czerń. W przypadku, gdy garnitur jest wykorzystywany w celach służbowych, można założyć pasek brązowy. 

Oferta pasków męskich, dostępna jest na Messimo.pl.