Jak dopasować kozaki damskie do typu sylwetki?

Wybierając damskie kozaki większość osób skupia się przede wszystkim na analizie najnowszych trendów. Choć nie jest to złe rozwiązanie warto mieć na uwadze to, że niekiedy może być niewystarczające. Jeśli buty te mają prezentować się naprawdę dobrze, warto pomyśleć także o dopasowaniu ich do rodzaju kobiecej sylwetki.

Kozaki dla kobiet szczupłych i wysokich


Kobiety szczupłe i wysokie są dumne ze swoich długich nóg. Wybierając kozaki damskie dążą więc do tego, aby maksymalnie je podkreślić. Aby osiągnąć ten cel najlepiej skupiać się na modelach kolorystycznie odcinających się od górnej części stylizacji. Nie warto przy tym przesadzać z wysokością obcasa butów. Długie kozaki z płaskim lub niskim obcasem będą prezentować się znakomicie zwłaszcza, jeśli postawi się na ten ich typ, który posiada zaokrąglony czubek. Sama długość kozaków nie stanowi w tym wypadku ograniczenia. Panie wysokie i szczupłe mogą sięgać nawet po modele, które sięgają do połowy uda.

Kozaki dla kobiet szczupłych, ale niskich


Za szczupłą sylwetką nie zawsze podąża wysoki wzrost. Nie jest to jednak ograniczenie. Drobna budowa ciała jest idealna dla kozaków damskich z delikatnym obcasem. Panie szczupłe, lecz niewysokie bez obaw mogą też sięgać po modne od lat kozaki na koturnie. Buty nie powinny być przesadnie wysokie. Najlepiej, jeśli będą sięgać przed kolano, a ich kolor będzie zbliżony do tego, jaki mają zakładane właśnie rajstopy lub spodnie.