Jak wybierać letnie sukienki, by były nie tylko przewiewne, ale też eleganckie?

Znalezienie idealnego ubioru na lato nie jest zbyt proste. Z jednej strony chciałoby się jak najwięcej odkryć, bo temperatura zaczyna dokuczać, ale z drugiej trzeba się także odpowiednio prezentować. Jak więc powinno się kompletować stroje?

Odpowiednie ubranie do biura

Przede wszystkim warto zakupić letnie sukienki (https://yups.pl/pol_m_Odziez_Sukienki_Sukienki-letnie-196.html). Wygląda się w nich nie tylko elegancko, ale również niesamowicie kobieco. Różnią się między sobą głównie:

  • krojem,
  • długością,
  • kolorem,
  • wzorami.

Obecnie niezwykle modne są modele sięgające do ziemi. Spodobają się zwłaszcza paniom, które chcą uniknąć pokazywania nóg. Można też wybrać egzemplarz z rozcięciem z boku, aby w trakcie chodzenia wyeksponować nieco łydkę. Długie, letnie sukienki świetnie prezentują się w połączeniu ze szpilkami i koturnami.

Materiał ma ogromne znaczenie

Latem należy bezwzględnie zrezygnować z poliestru. Posiada on wiele zalet, między innymi prawie wcale się nie gniecie, ale jest przy tym bardzo mało przewiewny, co wzmaga pocenie się. Lepiej wybierać naturalne tkaniny, takie jak:

  • jedwab,
  • len,
  • bawełna.

Ich najmocniejszą stroną jest to, że swobodnie przepuszczają powietrze. Nie trzeba się więc martwić o mokre plamy pod pachami.

Ponadto warto kupować letnie sukienki w jasnych kolorach, gdyż odbijają promienie słoneczne. Ciemniejsze elementy garderoby działają odwrotnie, przez co dodatkowo wzmacniają uczucie ciepła. Kreacje nie mogą być opięte, bo wiatr musi mieć możliwość dostania się pomiędzy tkaninę i ciało. Świetnym wyborem będą wobec tego modele trapezowe. Prezentują się one bardzo elegancko, co sprawia, że można je założyć zarówno do pracy, jak i na zwykły spacer.