Jak wybrać sukienkę na Sylwestra?

Jeżeli mamy ochotę założyć sukienkę na imprezę sylwestrową, powinnyśmy odpowiednio wcześnie pomyśleć o jej zakupie. Nie róbmy zakupów na ostatnią chwilę, gdyż są one bardzo stresujące. Co więcej może się okazać, że nie znajdziemy sukienki, która będzie nam pasowała lub też zabraknie nam czasu na przeprowadzenie poprawek krawieckich.

Zastanówmy się czego chcemy

Kupując kreację na imprezę sylwestrową musimy się zastanowić co dokładnie jest nam potrzebne. Duże znacznie ma fakt, gdzie będzie odbywała się uroczystość. Inna sukienka będzie nam potrzebna, gdy idziemy na Sylwestra w bardzo eleganckim miejscu, inna, gdy spędzimy go na domówce ze znajomymi.

Choć kobiety chcą przede wszystkim wyglądać pięknie, nie powinny zapominać także o takich kwestiach jak komfort noszenia. Po wielu godzinach zabawy wszelkie wady kroju czy słabej jakości materiały (sprawiają one, że nasze ciało zaczyna się obficie pocić) będą przez nas wyjątkowo boleśnie odczuwalne. Z tego względu należy zadbać, żeby kreacja była wygodna i wykonana z wysokiej jakości materiałów (dobrze, żeby były to materiały oddychające).

Wybierzmy kreację dopasowaną do naszej figury i typu kolorystycznego

Żeby sukienka wyglądała na nas perfekcyjnie, musi być pod względem kroju dostosowana do naszej sylwetki. Natomiast kolorystycznie powinna pasować do typu urody jaki reprezentujemy. Jeżeli mamy sylwetkę typu gruszka i jesteśmy niezadowolone ze swoich obfitych bioder i masywnych ud, wybierajmy suknie o kroju trapezowym, które ukryją wszelkie mankamenty.

Gdy jesteśmy typowym ciepłym typem kolorystycznym (nasza cena i włosy mają dużo żółtego pigmentu) unikajmy kreacji o jednolitym, czarnym kolorze (czysta, głęboka czerń pasuje tak naprawdę tylko do jednego typu kolorystycznego – chłodnej zimy). Nie oznacza to, że musimy rezygnować z uniwersalnej czerni. Pamiętajmy jedynie, żeby przełamać ją innym, pasującym do nas kolorystycznie dodatkiem – na przykład apaszką w kolorze ecru.

Uważajmy na zakupy przez internet

Kupowanie sukienek przez internet może być dobrym pomysłem, jeżeli zabierzemy się za to odpowiednio wcześnie. Kupowanie kreacji sylwestrowej na kilka tygodni przed imprezą może być ryzykowne. Musimy liczyć się z tym, że sukienka nie dotrze do nas na czas. Jeżeli nawet otrzymamy przesyłkę, może się okazać, że kolor stroju znacznie różni się od tego przedstawionego na zdjęciu. Na kilka dni przed zabawą będzie już za późno, żeby dokonać zwrotu i wymiany.

Zastanówmy się nad sukienką uniwersalną

Część stylistów jest zdania, że każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie uniwersalną, ponadczasową kreację wieczorową, która będzie odpowiednia na różne okoliczności – Sylwestra, wizytę w teatrze, komunię, wesele czy chrzciny. Taką uniwersalną kreacją jest zazwyczaj mała czarna, która nigdy nie wychodzi z mody. Jeżeli czarny nie jest naszym ulubionym kolorem, możemy wziąć pod uwagę także równie uniwersalny granat czy ciemny brąz.

Kreacja powinna charakteryzować się prostym krojem. Dobrze sprawdzi się na przykład suknia trapezowa lub ołówkowa, która będzie sięgała nam do kolan. Warto wybierać modele, które nie będą zbyt dopasowane. Dzięki temu będziemy mogły założyć taką kreację, nawet gdy nieco przytyjemy (mało która kobieta jest w stanie przez wiele lat utrzymać stałą wagę).

Kreacja dostosowana do wieku

Dobór kreacji do wieku budzi wiele kontrowersji. Jego przeciwnicy podkreślają, że każda kobieta powinna móc założyć to co się jej podoba (wszak moda diametralnie zmienia się na przestrzeni czasu). Inni są zdania, że w pewnych strojach dojrzałe kobiety wyglądają niestosownie (to samo dotyczy bardzo młodych kobiet, które zakładają kreacje dedykowane paniom dojrzałym). Dojrzałym kobietom odradza się stroje, które odsłaniają zbyt dużo ciała. Jeżeli decydują się na kreację z głębokim dekoltem, powinny wybrać długość do najmniej do kolan. Gdy zakładają sukienkę mini, powinny zwrócić uwagę, żeby jej góra była bardziej zabudowana. Niemile widziane są także infantylne wzory typu serduszka, gwiazdki czy zwierzątka.