Kosmetyczki podróżne – komfort w podróży

kosmetyczki podróżne

Pakowanie się przed podróżą – dla jednych to starannie planowana czynność, dla drugich – chaotyczne wrzucanie niezbędnych rzeczy do walizki. Zarówno tym pierwszym jak i drugim sporo nerwów oszczędzą kosmetyczki podróżne, warto więc wypracować sobie rutynę dotyczącą ich zawartości.

 

Kosmetyczka podróżna – czy można się bez niej obejść?

Są oczywiście tacy podróżni, którzy na wyprawie poradzą sobie jedynie ze zmianą bielizny i szczoteczką do zębów. Większość woli jednak przemieszczać się mając ze sobą w walizce namiastkę domu, w tym oczywiście zestaw podręcznych kosmetyków. Jeżeli celem podróży nie jest dzika dżungla, a kurort – z pewnością na miejscu znaleźć można drogerię, w której podróżny znajdzie to, czego potrzebuje. Jednak ze względu na przyzwyczajenia, a także względy ekonomiczne lepiej przygotować się już wcześniej i umieścić w swojej kosmetyczce podróżnej szampon do odpowiedniego typu włosów czy ulubiony balsam do ciała.

kosmetyczki podróżne

Kosmetyczka podróżna – na co zwrócić uwagę?

Dobra kosmetyczka podróżna jest pakowna, co nie oznacza, że ma duże gabaryty, a że jest dobrze zaprojektowana – mieści dużo, ale zajmuje mało miejsca. Dobrze jeśli można w niej posegregować produkty – te, które mogą zostać zamoczone pod prysznicem powinny mieć swoje osobne miejsce, ważny jest również materiał wodoodporny. Z pewnością sprawdzą się tu kosmetyczki podróżne, które można rozłożyć – łatwo się do niej zapakować i z niej później korzystać. W przypadku wyboru nowej kosmetyczki warto sprawdzić, czy posiada zawieszkę – to element znacznie ułatwiający korzystanie z niej pod prysznicem.