Markowe ubrania – efekt halo czy szansa na długowieczną odzież?

tanie markowe ubrania

Branża detaliczna od wieków boryka się z niechęcią do wydawania przez klientów, dlatego wiele marek zwiększyło swoje wysiłki, aby wyróżnić swoje sklepy i produkty. Jednym ze sposobów, w jaki mogą to zrobić jest oferowanie swoim klientom towarów, które są wyraźnie oznaczone marką. Markowa odzież to nazwa dla odzieży, która jest ozdobiona logo firmy, sloganem lub inną grafiką marki.

Kilka słów o markowych ubraniach

Niektóre marki używają markowej odzieży do celów promocyjnych, podczas gdy inne firmy używają markowej odzieży jako sposobu na wzmocnienie swojej tożsamości marki.
Markowa odzież może być świetnym sposobem dla marek, aby dotrzeć do konsumentów i budować lojalność wobec marki. Znany branding na odzieży nie zawsze oznacza wyższą cenę. Nie jest zaskoczeniem, że markowe rzeczy kosztują nieco więcej niż niemarkowe, ale możesz być zaskoczony różnicą. Wysokiej klasy sklep z odzieżą męską może pobierać kilkaset złotych za markową koszulkę, ale tylko kilkadziesiąt za taką samą koszulkę z niemarkowym wzorem. Niektóre artykuły sprzedają się lepiej jako markowe.
Jeśli jesteś skłonny zapłacić wyższą cenę za daną rzecz, możesz być skłonny nosić ją dłużej. Dzieje się tak dlatego, że markowa odzież ma zazwyczaj bardziej ekskluzywny wizerunek, a to z kolei przekłada się na wyższą cenę za długotrwałą jakość. Marka często wywołuje efekt halo, a to sprawia, że markowa odzież jest sprzedawana po wyższej cenie. Ta wyższa cena generuje wyższe marże zysku.

tanie markowe ubrania

Czy tanie markowe ubrania zapewniają jakość?

Tanie markowe ubrania są w rzeczywistości bardziej dostępne dzisiaj niż były w przeszłości. Jednakże, ubrania projektanta nadal mogą być drogie, a cena może być zaporowa nawet przy najtańszych opcjach. Oryginalne ubrania są jedyne w swoim rodzaju. Są to elementy mody, więc mogą być dostępne tylko w ograniczonych rozmiarach. Wiele ubrań projektantów jest tworzonych przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Te drogie materiały, w połączeniu z pracy używane do ich tworzenia, są kluczem do projektanta wysokich cen. Markowa odzież online może jednak od czasu do czasu być tańsza o kilkadziesiąt procent.