Skarpetki damskie – czy faktycznie powinny być niewidocznym elementem garderoby?

skarpetki stopki damskie

Skarpetki – zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn – są wyjątkowo problematyczne. Choć paradoksalnie skarpetki powinny pozostawać dość niewidoczne, to jednak niektórzy mają ochotę z dumą je prezentować. Panie z całą pewnością zauważyły, że coraz popularniejszy jest trend, gdzie skarpety damskie długie noszone są do krótkich spodenek, a nawet spódnic. Tak więc czy skarpetki faktycznie powinny pozostać niewidocznym elementem garderoby?

Rodzaj skarpetek dla pań ma znaczenie!

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że podczas wyboru skarpetek panie głównie bazują na wyborze odpowiedniego rozmiaru oraz koloru. Jednocześnie warto zauważyć, że istnieje kilka rodzajów skarpetek, na które panie mogą się zdecydować. Można wyróżnić chociażby:

  • skarpetki stopki damskie –  ten rodzaj skarpetek kończy się tuż przed samą kostką;
  • skarpety damskie długie – w tym przypadku mamy do czynienia ze skarpetkami, które kończą się poza kostką lub nawet w połowie łydki.
  • skarpetki damskie krótkie – ten rodzaj skarpetek zwykle kończy się tuż za kostką.

Jak łatwo można się domyślić, skarpetki stopki damskie (tutaj) – z uwagi na ich krój – tak czy inaczej nie będą wystawać z butów i nie będą rzucać się w oczy. Jednocześnie dwa pozostałe modele mogą wzbudzić nieco więcej kontrowersji.

skarpetki stopki damskie

Skarpetki długie i krótkie dla kobiet – czy powinno się je eksponować?

Skarpety damskie długie i krótkie to modele, które faktycznie mają wszelkie predyspozycje do tego, by być wyeksponowane. Jednocześnie skarpetki damskie krótkie nie będą prezentować się zbyt estetycznie w takim przypadku. Kończą się one tuż za kostką, a to oznacza, że mogą one optycznie skrócić nasze nogi i nieco pogrubić łydki. Jeśli jednak zdecydujemy się na skarpety damskie długie, wówczas możemy śmiało prezentować je otoczeniu. Warto jednak poświęcić nieco dłuższą chwilę na to, by odpowiednio je dobrać – zarówno pod kątem ewentualnego wzornictwa jak i koloru. Skarpety damskie długie mogą stać się wyjątkowo ciekawym uzupełnieniem praktycznie każdej stylizacji!