Wybór spodni damskich – jak znaleźć te idealne?

Dobrze dobrane i dopasowane do sylwetki spodnie są podstawą  garderoby każdej kobiety. Za sprawą swej uniwersalności spodnie mogą posłużyć do kreowania wielu różnych stylizacji, na wiele różnych okazji. Począwszy od nieformalnych przez bardziej formalne kompozycje – spodnie mogą stanowić element łączący w sobie wygodę z elegancją. Jak łatwo można sobie wyobrazić, najważniejsze jest ich dobre dopasowanie. Na co zwrócić uwagę, wybierając spodnie i co pozwoli na znalezienie spodni idealnych – zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem.

Jak dobrać spodnie do figury? Jak wybrać spodnie woskowane damskie?

Na wstępie warto zwrócić uwagę, że podstawową informacją umożliwiającą znalezienie wymarzonej pary spodni (niezależnie od ich materiału czy też stylu) jest ustalenie, do jakiego typu figury będą one dobierane. W zależności od tego, najlepiej jest postawić na kroje podkreślające atuty i korygujące mankamenty sylwetki. Wziąwszy pod uwagę najbardziej podstawowy podział kobiecych sylwetek można rozróżnić typy: klepsydry, jabłka, gruszki, prostokąta, kolumny i odwróconego trójkąta. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać spodnie woskowane damskie dostępne już w sklepach online jak Dstreet.pl, a będące hitem najbliższego sezonu, kieruj się poniższymi wskazówkami.

Najlepszy kształt spodni dla Twojej sylwetki

Kolumna

Jeżeli Twoją figurę cechują ramiona i biodra o podobnym obwodzie oraz brak wcięcia w talii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś typem kolumny. Panie kolumny często zwracają uwagę atletyczną i wysportowaną sylwetką. Jeśli Twoja figura przypomina kolumnę i możesz opisać swoje kształty jako chłopięce, postaraj się podkreślić krągłości zakładkami w talii i biodrach lub detalami w okolicy bioder. Noś proste lub wzorzyste spodnie woskowane, jeśli je lubisz! Nie musisz obawiać się zdobień haftów ani wzorów, gdyż posiadasz proporcjonalną i smukłą sylwetkę.

Odwrócony trójkąt

Jest to typ sylwetki, który posiada masywną górę i szczupłe nogi. Odwrócony trójkąt ma szersze ramiona niż biodra, więc panie o tym typie figury najlepiej prezentują się kiedy zrównoważą ramiona krojem spodni o lekko rozszerzającej się nogawce. Jeśli jesteś odwróconym trójkątem, podobnie jak kolumna, postaw na szczegóły w okolicy bioder aby wyglądały bardziej zaokrąglone. Możesz z powodzeniem sięgać po spodnie woskowane skórzane, a także wzorzyste, które wyeksponują Twoje zgrabne nogi.

Prostokąt

Sylwetka prostokąta będzie łatwa do rozpoznania. Panie o figurze w kształcie prostokąta będą posiadały podobnej szerokości ramiona i biodra, bez widocznie zdefiniowanej talii. To typ sylwetki prezentujący się najlepiej gdy zostanie nieco złagodzony klasycznymi krojami. Najlepszymi spodniami dla prostokąta będą te o fasonie posiadającym proste nogawki. Jeśli jesteś prostokątem, spróbuj także obcisłych spodni typu rurki, które wyeksponują atuty Twojej sylwetki. Choć spodnie dla pani prostokąt mogą wydawać się trudne do dopasowania, to odpowiednio skomponowanie ich z luźną górą stylizacji pozwoli na osiągnięcie spójnego i atrakcyjnego wyglądu.

Gruszka

Jeśli Twoje biodra, uda i pupa są szersze niż ramiona, ale masz wyraźnie zaznaczoną talię, to najprawdopodobniej jesteś posiadaczką figury gruszki. Wybierając spodnie szukaj kształtów, które są lekko rozkloszowanie, aby zrównoważyć biodra i wydłużyć optycznie nogi. Postaw na spodnie w ciemniejszych kolorach, łączone z jaśniejszymi lub wzorzystymi bluzkami, aby zwrócić uwagę ku górze sylwetki. Szeroki pasek w talii może być świetnym sposobem na lepsze dopasowanie spodni. 

Klepsydra

Twoje ramiona i biodra charakteryzuje podobna szerokość i masz wyraźnie zaznaczoną talię. Klepsydra łatwo odnajdzie się w różnych fasonach i krojach spodni. Szukając tych idealnych, pamiętaj o podkreśleniu talii – najlepiej będą nadawały się do tego spodnie z wysokim stanem.

Jabłko

Twój brzuch wydaje się optycznie najszerszą częścią górnej części ciała, a przy tym jesteś szczęśliwą posiadaczką szczupłych nóg. Jesteś wprost stworzona do obcisłych i przylegających fasonów spodni. Panie o typie jabłka pięknie prezentują się w stylizacjach z przylegającym dołem i luźną, oversizeową górą.