Jak skomponować garderobę dziewczynki?

t-shirt dziewczęce

Powszechnie panuje przekonanie, że dzieci nie przywiązują uwagi do wyglądu i w to co są ubierane. Jednak nie wszystkie. Zwłaszcza małe dziewczynki patrząc na swoje mamy chcą się ubierać równie ładnie i elegancko jak one. Czy powinniśmy dzieciom na to pozwolić? Oczywiście, w granicach zdrowego rozsądku. Idealnie skomponowana szafa dziecka pozwoli mu samodzielnie wybierać stylizację do szkoły, przedszkola, na spacer czy też na inne większe wyjścia. Daje to dziecku poczucie samodzielności i kształtuje jego gusta.

Koszulki dla dziewczynek – jakie wybrać?

t-shirt dziewczęce

Przede wszystkim wygodne. To najważniejszy aspekt przy wybieraniu odzieży dziecięcej. Żadne ubranie nie może krępować ruchów dziecka i przeszkadzać mu w zabawie, swobodnym poruszaniu czy nauce. Właśnie dlatego warto dobierać koszulki ze zwykłej bawełny lub bawełny z dodatkiem elastanu, który zapewni odpowiednią rozciągliwość materiału. Takie koszulki są też miłe w dotyku i będą się świetnie sprawdzać dla delikatnej skóry dziecka.

T-shirt dziewczęce fasony – na co postawić?

Obecnie na rynku znajdziemy wiele krojów koszulek dla dziewczynek. Przede wszystkim warto pamiętać o szerokim lub rozciągliwym otworze na głowę dziecka. Jeśli chodzi o funkcjonalność warto zrezygnować z odstających ozdobnych elementów, które łatwo mogą ulec zniszczeniu przy zabawie. Dodatkowe zamki, guziki czy zapięcia również nie są potrzebne, ponieważ dziecko nie lubi długiego procesu ubierania się, a często chce się ubrać samo – trzeba mu to ułatwiać, a nie utrudniać.