Powrót do świetnej sylwetki

Ciało kobiety w czasie ciąży w naturalny sposób podlega wielu zmianom. W połogu kobiece ciało odpoczywa i podlega regeneracji, goją się pooperacyjne blizny. Czas dzielony na opiekę nad maluszkiem i powrót do dawnej sylwetki sprzed ciąży bywa trudny i czasochłonny.
Czasami warto zapytać swojego lekarza o to, czy można przyspieszyć wzmocnienie mięśni brzucha i dzięki temu odzyskać dawną figurę.

Pasy poporodowe

Są to szerokie pasy materiału z odpowiedniej tkaniny, która się rozciąga. Zakłada się je w pasie i zapina za pomocą rzepów, haftek lub zatrzasków.
Pasy poporodowe zwane też pasami brzusznymi mają wzmacniać rozciągnięte powłoki brzuszne, mają także pomóc w wykonywaniu pierwszych ćwiczeń. Zapobiegają powstawaniu rozstępów i redukują możliwość wystąpienia przepukliny poporodowej.
Również pełnią rolę estetyczną. Założenie pasa pod ubranie natychmiastowo kształtuje kobiecą sylwetkę. Co dodatkowo jeszcze poprawia kobiece samopoczucie i mobilizuje do dalszych działań na rzecz poprawy własnego wyglądu.

Umiejętne stosowanie

Decyzję o założeniu pasa poporodowego należy skonsultować z lekarzem. Jeżeli nie zaleci on inaczej kobiety mogą go zakładać w 4 tygodnie po cesarskim cięciu i w 2 tygodnie po porodzie naturalnym.
Powinno się go nosić maksymalnie przez kilka godzin dziennie.
Pas musi mieć odpowiednie wymiary dostosowane do naszej sylwetki, nie może nas opinać zbyt mocno, bo ma nam pomóc, a nie zaszkodzić.

Pasy poporodowe na tej stronie