Koszulki termoaktywne damskie – aby sport był prawdziwą przyjemnością!

odzież na rower

Każda kobieta uprawiająca sport, czy to amatorsko, czy zawodowo, powinna zaopatrzyć się w profesjonalną odzież. Jednym z najważniejszych elementów jest koszulka wyprodukowana z materiału o nietypowych właściwościach. Dlatego też warto mieć na sobie koszulkę termoaktywną. Już po pierwszym wypróbowaniu dziewczyna kochająca sport przekona się, że ta inwestycja wyszła jej na dobre.

Funkcje termoaktywnych koszulek

Koszulki tego typu odgrywają bardzo ważną rolę. Przede wszystkim zapewniają organizmowi utrzymanie prawidłowej temperatury podczas treningu. Chronią więc przed utratą ciepła oraz spełniają funkcję wentylacyjną – odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Należy wybierać takie egzemplarze, które przylegają do ciała, ale zbyt mocno nie uciskają skóry. Dzięki temu kobieta może w pełnym zakresie wykonywać ćwiczenia, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu.

Jaka jest różnica między koszulką termoizolacyjną a bielizną termiczną?

Między tymi dwoma rodzajami odzieży często stawia się znak równości. Okazuje się jednak, że istnieją między nimi pewne różnice. Jak zostało wspomniane wcześniej, koszulka termoizolacyjna tworzy barierę obronną przed chłodem oraz zapewnia odparowywanie potu. Bielizna termiczna zaś zapobiega tylko utracie ciepła. Dlatego tak ważne jest noszenie jej podczas uprawiania sportów zimowych.

Innowacyjne rodzaje koszulek

Na rynku co rusz wprowadzane są kolejne, nowatorskie modele koszulek z poliestru. Doskonałym przykładem są koszulki termoaktywne z dodatkiem… jonów srebra (zobacz tutaj: https://desportivo.pl/pl/c/Koszulki-Termoaktywne/71). Jakie mają one znaczenie? Okazuje się, że zapobiegają przedostawaniu się bakterii na powierzchnię skóry, tym samym zmniejszając prawdopodobieństwo pojawienia się reakcji alergicznych. Co więcej, niwelują nieprzyjemny zapach potu, który jak wiadomo, w trakcie aktywności fizycznej produkowany jest w nadmiarze.