Koszulka polo, czyli klasyka wiecznie żywa

Wśród wielu typów odzieży istnieją takie, które są ponadczasowe. Zalicza się do nich między innymi koszulka polo, która przeżywa dziś swój renesans, a ilość stylizacji z nią potrafi zadziwić.

Historia i przeznaczenie koszulki polo

Koszulka polo https://desportivo.pl/pl/c/Koszulki-Polo/65 ma swoje korzenie w końcu XIX wieku, gdyż wywodzi się z koszulek noszonych przez sportowców. Posiada więc ona charakter typowo casualowy i nie jest noszona na salonach, co nie znaczy, że nie może być użyta w bardziej eleganckich stylizacjach, jednak na co dzień nosi się ją po prostu do dżinsów czy innych spodni z naturalnych materiałów, w tym do spodni lnianych.

Koszulka polo powinna być wykonana z piki z charakterystycznym splotem, lecz dziś spotyka się również inne materiały. Ze względu na swój casualowy charakter, koszulki polo występują w olbrzymiej mnogości kolorów i wzorów.

Stylizacje na pograniczu codzienności i wyszukanej elegancji

Koszulki polo nie muszą być jednak utożsamiane z niezwykle luźnym, sportowym stylem, gdyż istnieją eleganckie stylizacje z nimi, które jednak nadal nie nadają się na spotkania biznesowe czy formalne uroczystości, jednak doskonale sprawdzą się na randce, w kinie, w teatrze, w kawiarni, czy w restauracji.

Stylizacje takie składają się z lepszej jakości koszulek polo, najczęściej w ciemnym kolorze, a także z casualowego garnituru. Istnieją też stylizacje, w których łączy się koszulkę polo z lepszymi jeansami i marynarką.

Taki styl jest postrzegany za niezwykle atrakcyjny, a wiele osób twierdzi, że panowie ubrani w ten sposób uważani są często za bardziej inteligentnych, a więc i bardziej atrakcyjnych.