Kigurumi – popularna piżama z Japonii

PIŻAMA PRZEBRANIE KIGURUMI TURTLE

Wybór odpowiedniej piżamy jest jednym z wielu kluczy do wysokiej jakości snu. W końcu odzież nocna nie wpływa wyłącznie na komfort odczuwany pod kołdrą, ale jej wygląd również mocno oddziałuje na samopoczucie noszącego. Najlepszym tego dowodem są coraz popularniejsze w Polsce i na świecie piżamy kigurumi. Istotnie nie da się zaprzeczyć temu, że efektowny wygląd jest największą z wielu zalet japońskich piżam i to właśnie on sprawia, że noszące kigurumi osoby czuję się w nocy znacznie milej i przytulniej. Tylko czym właściwie jest kigurumi? Kto może sobie pozwolić na jego zakup?

Co to jest kigurumi?

Kigurumi to określenie wywodzącej się z Japonii piżamy, która przybiera formę jednoczęściowego kostiumu. Taka piżama może imitować chociażby zwierzątka, czy popularne postacie z bajek i filmów, co po wybraniu odpowiedniego kigurumi pozwala noszącemu odczuwać bardzo wysokie poczucie komfortu po założeniu. Oczywiście to samo dotyczy samego wykonania piżamy, która przyjmuje formę przytulnego i cieplutkiego kombinezonu, idealnie ogrzewającego ciało podczas snu. Przytulne kigurumi sprawdza się też świetnie podczas długich wieczorów i leniwych poranków, które to ludzie bardzo często spędzają właśnie w swoich piżamach.

Dla kogo są przeznaczone kigurumi?

Wiele osób myśli, że kigurumi to piżamy stworzone z myślą o dzieciach. W końcu to właśnie najmłodszym najbardziej podoba się idea przebrania się za ulubione zwierzątko lub fikcyjną postać. Jednakże większość tego typu piżam to właśnie kigurumi dla dorosłych, co wyraźnie pokazuje, że wiek nie ma żadnego znaczenia przy zakupie kigurumi. Na rynku są dostępne zarówno kigurumi męskie, jak i damskie (sprawdź w sklepie tutumi.pl), jednak w dużej większości są to modele unisex. Zatem można śmiało powiedzieć, że kigurumi to piżamy przeznaczone dla każdego, kto szuka zabawnej i przytulnej odzieży nocnej.